Как правильно проверить холодильник при покупке

Перевірка холодильника після доставки

Холодильник техніка не дешева купують її на багато років. Тому при доставленні до місця призначення потрібно ретельно оглянути агрегат. На момент купівлі не можливо перевірити справність техніки.

У магазині покупцю показують зразок, котрий стоїть на вітрині магазина. Де оглядаючи зразки виставлені на вітрині покупець вибирає модель та оцінює тільки зовнішній вигляд і набір технічних характеристик.

До місця призначення доставляють пристрій зі складу. Тому перш ніж підписати бланк про доставлення товару, слід ретельно оглянути агрегат. Що дозволить надалі уникнути багатьох проблем. Але, по-перше, необхідно знати, як правильно перевірити холодильник при доставленні до дому.

Важливо! Навіть невеликі пошкодження впливають на подальшій термін експлуатації побутових приладів. Якщо при первинної перевірки буде виявлено заводський брак, то такий пристрій можна замінити протягом 14 діб. Тобто протягом цих днів, відповідно до чинного законодавства, покупець має повне право здати або обміняти агрегат. Але пошкодження які виникли в процесі транспортування, замінити його буде неможливо, якщо ці пошкодження не були виявлені в момент доставлення.

Помилка багатьох власників в тому, що вони починають користуватися агрегатом в стандартному режимі, без перевірки. По закінченні 14 днів, при виявленні несправності, власнику доведеться звертатися до відповідного сервісного центру.

Відповідно до Закону Про захист прав споживачів, покупець має право відмовитися від товару, придбаного дистанційно, в будь-який час до його передачі. Інтернет-магазин, як правило, вимагає збереження упаковування при поверненні, але про це ніде не вказано у вищезгаданому законі.

Важливо пам’ятати, що до тих пір, поки діє гарантійний талон, самостійно розбирати або ремонтувати агрегат категорично забороняється!

Що перевіряють при доставленню

З чого почати перевірку:

  • зовнішній огляд пристрою;
  • ретельний огляд задні частини холодильника;
  • огляд пристрою всередині;
  • перевірка працездатності.

По-перше, потрібно уважно вивчити документацію. Тобто вивчити паспорт на агрегат та товарний чек. У комплекті повинен також бути гарантійний талон із печаткою магазина (при умові, якщо товар був оформлений у кредит, або сумму сплачено повністю на сайті, в інших випадках питайте менеджера).

На початку обов’язково треба уважно оглянути зовнішню поверхню. Тому що у процесі доставлення на агрегаті можуть з’явитися тріщини, подряпини. Це допоможе відразу ж виявити наявність пошкоджень.

Пристрій необхідно оглянути при хорошому освітленні. Це дозволить знайти навіть дрібні ушкодження. Не варто поспішати оглядати пристрій навіть, якщо вантажники кваплять і просять швидше розписатися на документі про доставлення.

Увагу слід звернути на кріплення дверей і ручок на яких не повинно буте дефектів. Якщо вони слабкі, то з часом вони можуть розхитатися і вийти з ладу. Такий ремонт не можна виконати за гарантією, тому обійдеться він в пристойну суму володарю. При виявленні дефектів краще відмовитися від покупки. Опис недоліків слід вказати у відповідній формі.

Цілісність упаковування на механічні пошкодження

Перевірку холодильника повинен робити сам покупець. Служба доставлення може не брати участь в процесі перевірки або зняття упаковування. Все залежить від особистого бажання доставників допомогти.

Що можна виявити при першому огляді:

  • привезли не ту модель;
  • неправильно оформлені документи;
  • механічні пошкодження агрегату;
  • техніка якою користувалися або яка стояла на вітрині, а покупець не був попереджений.

Покупець повинен самостійно зняти заводське упаковування, щоб перевірити холодильник на предмет механічних пошкоджень. Виробники та постачальники вимагають наявність коробки при поверненні чи гарантійному ремонті. Тому розкривати коробку потрібно максимально акуратно.

Не слід підписувати акт прийняття-передання до моменту розкриття. Покупець може самостійно зняти заводське упаковування, щоб перевірити холодильник на предмет механічних пошкоджень.

Наявність заводських поліпропіленових стрічок.

Поліпропіленову стрічку використовують для обв’язки вантажів, їх закріплення на палетах, посилення упаковування.

Скотчем закріплюють в середині холодильника, дверцята, полки, кишені, повинні бути зафіксовані. Відсутність блакитного скотча, може свідчити про використання агрегату.

Слід ретельно оглянути агрегат з усіх боків. Покупець може протерти агрегат від пилу, бо саме піл може легко приховати дрібні подряпини на лакофарбовому покритті. Крім усього іншого, все полички, ящики, відділення, ручки та інші елементи повинні бути цілі.

Особливу увагу слід приділити ущільнювальної гумки, тому що саме вона буде забезпечувати герметичність агрегату, а значить, прямим чином впливати на його стабільну роботу. Якщо ущільнювач має дефекти, про це слід негайно повідомити менеджерам і зажадати його заміни.

Внутрішній огляд холодильника

Навіть якщо зовні холодильник цілісінький, це абсолютно не означає, що і всередині з ним все в порядку. Тому при доставленню не завадить перевірити холодильник також і зсередини.

Покупцю потрібно уважно оглянути усі полички, ящики, перевірте кріплення для поличок та кишені. Все повинно бути цілим, якщо, звичайно, покупець не хоче, щоб вже найближчим часом довелося звертатися в майстерню для заміни тих чи інших деталей.

При внутрішньому огляді холодильника обов’язково треба оглянути задню стінку агрегату. Саме там розташовуються випарники, які є одними з ключових деталей холодильної системи. У справному холодильнику на испарителях не повинно бути пошкоджень.

До слова, вивчаючи «нутрощі» холодильника, не завадить принюхуватися. Пахнути у новому справному холодильнику може лише пластмасою, а ось якщо відчуваються сторонні запахи, наприклад, запахи чистильних засобів або продуктів, треба насторожитись: дуже ймовірно, що вам намагаються продати холодильник, вже був в експлуатації.

Купувати холодильник потрібно у офиційного представника бренда в Україні, звертайтесь, будемо раді допомогти.

Оставьте отзыв

Все про HITACHI

Холодильники HITACHI это лучшее качество, проверенное временем и усердной работой инженеров

Hедавние записи
Hitachi
hitachi_net_ua

Топ холодильників Hitachi

Серед різноманіття продукції японської корпорації під брендом Hitachi світову популярність здобули холодильники. Фірма успішно

Читать
Ожидается
Скидка!
49999 грн
Скидка!
59999 грн
Скидка!
49999 грн
Скидка!
49999 грн
Ожидается
44999 грн
59999 грн
47999 грн
Подписывайтесь на скидки и новости от Hitachi

Введите свой элетронный адрес

error: Content is protected !!
Прокрутить наверх

Мы можем перезвонить