Authorized Distributor Hitachi
Щодня з 10-00 до 22-00

Як часто необхідно розморожувати холодильник

Перш ніж відповісти, як часто необхідно розморожувати холодильник, поговоримо, як відбувається відтавання в різних системах охолодження. За великим рахунком їх 2: крапельна і No Frost. Необхідність розморожування загальна для обох: крижаний наріст на випарнику перешкоджає нормальній роботі холодильника. Підвищується температура, погано зберігаються продукти, зростає витрата електроенергії.

Процес розморожування в холодильниках крапельного типу

Ще зустрічаються старі апарати, в яких відтавання випарника повністю ручне. Щоб їх розморозити, відключають від мережі, виймають продукти, відкривають двері на кілька годин.

Відтавання бюджетних холодильників крапельного типу сьогодні залишилося практично незмінним. Інженери внесли в конструкцію деякі удосконалення, які зробили процес зручнішим. У стінках передбачені спеціальні жолобки для стікання вологи після відтавання. Є отвір для підставної ванночки або вона змонтована на компресорі, звідки вода випаровується під впливом тепла від електродвигуна.

Випарник в крапельних холодильниках має 2 частини. Основна розміщується в морозилці, друга – в основному відділенні. Частину випарника, що знаходиться в морозильній камері, розморожують тільки вручну. Якщо холодильник справний, невеликий лід, що вимагає розморожування, утворюється не раніше, ніж через півроку.

Іній в основному відділенні відтаює автоматично в той час, коли компресор не працює. За ці хвилини випарник нагрівається від повітря всередині секції, яке завжди має плюсову температуру.

Особливості холодильників системи No Frost

Випарник в агрегатах No Frost влаштований по-іншому. Для розміщення передбачений спеціальний відсік або місце на задній стінці холодильника. В системі No Frost обов’язково передбачений вентилятор для примусової циркуляції повітря. При робочому циклі тепле повітря, проходячи через ребра випарника, охолоджується, повертається в камери.

На випарнику утворюється іній, який тає в період відпочинку компресора. Відтавання відбувається під впливом нагріву ТЕНа, вмонтованого в систему. Включення відбувається автоматично. У деяких холодильниках передбачено, що 1-2 рази на добу компресор повністю відключається автоматикою, включається ТЕН, відбувається відтаювання.

Крім чистого No Frost існують системи, що використовують технологію в різному ступені.

Холодильники Free Frost – агрегати з комбінованою системою відтаювання. Випарник, який працює за системою No Frost, змонтований в морозильній камері. В основному відсіку розташований випарник з розморожуванням крапельного типу. Холодильники Full No Frost з двома компресорами обладнані роздільними системами відтаювання.

Відповіді на питання, які цікавлять всіх

З теорією трохи розібралися, тепер час узнати, як правильно розморозити холодильник. Різноманітність агрегатів настільки велика, що тільки знання загальних правил допоможе уникнути помилок.

З якою періодичністю розморожують холодильник? Орієнтуються на утворення інею. Якщо апарат крапельного типу, будь-які ознаки автоматичного відтаювання відсутні, щомісяця робляють ручне розморожування. Для сучасних крапельних агрегатів періодичність обслуговування збільшується до 3-4 місяців. Для холодильників з No Frost досить раз на півроку відключити і вимити апарат. Іній в них практично не утворюється.

Навіщо прибирати лід? Необхідність розморожування диктується такими причинами:

  • утворений іній заважає коректній роботі холодильника;
  • функціонування випарника ускладнюється;
  • компресор більше працює, щоб досягти заданої температури;
  • зростають витрати на електрику;
  • товста снігова шуба ускладнює доступ до продуктів.

Які причини непомірного утворення криги? Якщо шар інею у відсіках занадто товстий, утворюється швидко – це свідчить про несправність холодильника. Найчастіше це викликано пошкодженням термостата або ущільнювач втратив герметичність. Часте відкривання дверей холодильника на тривалий час або залишені нещільно закритими також викликають швидке утворення криги.

Чи розморожують холодильники Ноу Фрост? Так, раз на півроку виробник рекомендує виконувати цю операцію. У порівнянні зі старими крапельними холодильниками і навіть більш сучасними, процедуру важко назвати розморожуванням. Швидше це прибирання.

Покрокова інструкція з розморожування холодильника

Принцип розморожування холодильників з 2 компресорами не відрізняється від однокомпресорних. Камери в перших можна розморожувати одночасно або по черзі. Якщо холодильник з двома компресорами, легко уникнути складнощів зі зберіганням продуктів під час відтаювання випарника. Спочатку розморожують одну камеру, попередньо переклавши продукти в іншу, потім навпаки.

Послідовність дій така:

  • виставляють температуру 0 ° С;
  • відключають від мережі;
  • витягають продукти, полиці, ящики;
  • залишають двері відкритими;
  • очікують розморожування.

Кілька порад щодо зберігання продуктів поза холодильником. Процес розморожування триває 3-10 годин, тому краще виконувати операцію взимку, коли продукти можна винести на балкон або в інше холодне місце. Якщо така можливість відсутня, використовують такі способи:

  • складають продукти в каструлю, опускають в таз з холодною водою, льодом;
  • використовують термопакет з льодом, ставлять в темному місці;
  • застосовують фольгований поліетилен, загорнувши в нього продукти разом з пакетиками льоду.

У старих холодильниках немає резервуара для талої води. Щоб не замокала підлога, під днище агрегату встановлюють піддон, розкладають рушники, газети.

Прискорене розморожування

Якщо не виходить довго чекати, поки природним шляхом відтане випарник, допоможуть знання, як швидко розморозити холодильник. Методи використовують на останньому етапі, попередньо виконавши всі попередні дії.

Є кілька перевірених практикою способів, які не зашкодять холодильнику:

  1. У грілку наливають гарячу воду, кладуть в морозильну камеру. Замість грілки використовують пластикові пляшки або каструлю. В останньому випадку воду через деякий час змінюють, посуд встановлюють на підставку, щоб не пошкодити пластик.
  2. Пульверизатор наповнюють гарячою водою, обприскують стінки холодильника. Лід починає відшаровуватися приблизно через 15 хвилин.
  3. Використовують фен, уникаючи направлення потоку гарячого повітря на гумовий ущільнювач. Уникають перегріву пластика, тримаючи фен на відстані.
  4. Змочують ганчірку, протирають лід.

За ефективністю і безпеки кращий спосіб – обприскування гарячою водою з пульверизатора. Способи прискореного розморожування холодильника за допомогою фена або іншого електричного нагрівача повітря небезпечні. При недбалому поводженні, коли все навколо мокре, є загроза ураження струмом. Є ризик перегріти ущільнювач або стінки, від чого вони деформуються.

Шкідливі дії, до яких іноді вдаються неграмотні користувачі: відколювання льоду ножем і іншими способами. Необережні рухи призводять до пошкодження пластика. Але це не найстрашніше. Справжнє розуміння неприпустимості подібних дій прийде, коли виявиться, що пошкодили канал системи охолодження. Наслідки: недешевий ремонт з пайкою каналу, наповненням системи холодоагентом.

Чому в холодильниках No Frost іноді з’являється іній?

Моделі, в яких використовується система No Frost, не вимагають частого розморожування, інею у них на випарнику і стінках практично немає. Якщо снігова одежа стрімко збільшується, можливо, причина в неправильному налаштуванні або установці.

Якщо ви зіткнулися з подібним явищем, перевірте кілька моментів:

  1. Режим суперзаморожування. У багатьох моделях для забудькуватих користувачів розробники передбачили автоматичне відключення. Якщо у вашому холодильнику цього немає, при постійно включеному швидкому заморожуванні наростає іній. Вимкніть вручну.
  2. Холодильник встановлений занадто близько до стін, меблів. Виробник для хорошої циркуляції повітря і охолодження апарату рекомендує залишати простір 5 см і більше.
  3. Неправильне налаштування температури. Часто в спеку користувачі навмисно знижують температуру охолодження. Система і так працює з великим навантаженням, а більш сильне охолодження призводить до порушення циклу роботи. Компресор більше включений, менше відпочиває, лід не встигає випаровуватися.

Якщо в холодильнику з No Frost намерз лід – вихід простий: потрібно правильно налаштувати режим роботи. Це за умови, що холодильник справний.

На жаль, не завжди перераховані прийоми допомагають. Іноді причина в поломці системи відтавання. Випарник користувачеві не видно, в морозилці намерзлого льоду майже немає. На те, що холодильник погано морозить, вказує занадто тепле основне відділення. Лід перекрив канали для холодного повітря, він не надходить у секцію.

Коли виявили, що в основній камері тепло, а на стінці морозилки лід, перевірте систему відтавання. Для цього холодильник розморожують, потім включають. Якщо в основному відділенні стало холодно – відтайка несправна, як це не парадоксально. Лід при розморожуванні відтанув, холодильник почав працювати нормально. Це тимчасово: система відтаювання не працює, через 2 тижні все повториться. Може бути гірше: лід завадить обертатися вентилятору, і він згорить.

Радимо купувати холодильники Hitachi з системою No Frost. Саме ця японська фірма першою в світі почала виробляти таку техніку, випередивши на 13 років європейців. Досвід у цій справі у них найбільший, а про японську якість знають усі.

Останні записи

Оставьте отзыв

Все про HITACHI

Ласкаво просимо до нашого блогу, присвяченого захоплюючому світові холодильників Hitachi! Тут ви знайдете новини, цікаві факти та корисні поради щодо використання та обслуговування холодильників, щоб забезпечити максимальну свіжість та зручність у вашій кухні.

🌐 Інновації та Технології: Дізнайтеся першими про останні інновації в світі технологій, які застосовуються в холодильниках Hitachi. Вивчайте нові функції, що полегшать ваше щоденне життя.

🍎 Збереження Смаку та Свіжості: Відкрийте секрети оптимального збереження продуктів у вашому холодильнику. Діліться ефективними порадами з догляду за харчовими запасами та збереженням смакових якостей.

🌿 Зелена Життя: Вивчайте, як Hitachi допомагає зменшити вплив на довкілля, забезпечуючи енергоефективні та екологічно чисті рішення. Долучайтеся до обговорень про сталість та екоініціативи.

👩‍🍳 Кулінарні Пригоди: Вдихновлюйтеся рецептами та кулінарними ідеями, які створюють неперевершені шеф-кухарі. Діліться своїми власними кулінарними досягненнями.

Залишайтесь на зв’язку з нашим блогом для того, щоб завжди бути в курсі світових трендів та новинок у сфері холодильників Hitachi. Ваш світ свіжості починається тут!

Подписывайтесь на скидки и новости от Hitachi

Введите свой элетронный адрес

error: Content is protected !!
Прокрутити вгору

Ми можемо передзвонити