Який холодильник кращий: крапельний чи Ноу Фрост?

Поделиться в facebook
Поделиться в twitter
Поделиться в linkedin
Поделиться в pinterest
Поделиться в whatsapp

У користувачів практично не залишилося холодильників з ручним розморожуванням. Сучасні апарати обладнані системою автоматичного відтавання, в яких реалізовані різні технології. По-різному вони також охолоджують і заморожують продукти. Якщо ви задумалися, який холодильник вибрати: крапельний або Ноу Фрост, пропонуємо ознайомитися з їх конструкцією, принципом роботи, порівняти ключові параметри.

Як працює крапельний холодильник?

Основні вузли будь-якого агрегату:

 • компресор — нагнітає холодоагент в систему охолодження;
 • конденсатор — пристрій для циркуляції газоподібного холодоагенту;
 • капілярна трубка для перетворення газу в рідину;
 • випарник – охолоджує секції холодильника;
 • реле, що управляє температурою.

Коли компресор працює, він ганяє по системі холодоагент. У того є властивість забирати тепло і охолоджувати внутрішній об’єм холодильника. Крапельки вологи з повітря конденсуються і осідають на найхолоднішому місці. Це задня стінка, в якій розміщений випарник. Вода перетворюється в іній. Коли компресор відключається, нагнавши необхідну температуру, іній тане.

Волога по жолобку, передбаченому на задній стінці, потрапляє в дренажний отвір. Через нього вода стікає в лоток, влаштований над компресором. Від його тепла вода випаровується, йде в повітря.

Процес відбувається постійно: періоди роботи і відпочинку компресора чергуються. Іній не встигає покрити стінки товстим шаром, відтає, коли двигун відключається. Крапельки води на панелі холодильника всередині — нормальний робочий стан. Волога постійно намерзає і відтаює.

Як влаштована система No Frost?

У холодильників Ноу Фрост система охолодження складніше. Її доповнюють вентилятори і ТЕН. Випарник розміщений за стінкою, а не в ній, тому волога на панелі не осідає. Вона конденсується на випарнику. Щоб намерзла вода швидше відтала, в конструкцію включений ТЕН.

Роль вентиляторів в системі — забезпечувати примусову циркуляцію повітря по всіх відділеннях. Щоб отримати рівномірне надходження потоків повітря в усі секції, в корпусі холодильника влаштовані спеціальні канали. Холод у відділеннях розподіляється рівніше, його значення не залежить від висоти полиць.

Процес охолодження постійно чергується з розморожуванням. Це відбувається, коли компресор знаходиться в стані спокою. Тоді автоматично включається ТЕН, нагріває лід на випарнику. Волога по дренажних отворах стікає в ванночку на компресорі, випаровується.

Стінки у холодильників No Frost завжди сухі. По одному погляду на внутрішні поверхні працюючого агрегату можна визначити, яка технологія використовується. Не випадково охолодження No Frost називають сухим.

Порівняння технологій

Якщо постало питання, як вибрати холодильник для дому, то допоможе порівняння крапельної і No Frost технологій. У кожної свої плюси і мінуси. Обидві системи в сучасних холодильниках позбавляють від необхідності частого розморожування. Воно відбувається автоматично, хоча рекомендується кожні півроку відключати і мити холодильник.

Моделі відрізняються ступенем використання різних технологій охолодження. Виробляють холодильники повністю краплинні, наприклад:

 • BOSCH;
 • Liebherr;
 • Gorenje;
 • Samsung.

Щоб вибрати марку холодильника, слід оцінити переваги і недоліки систем. У морозильній камері неможливо реалізувати крапельне розмороження: там завжди необхідна мінусова температура. Тому основне відділення сучасних чисто крапельних моделей розморожується автоматично, а морозильне — вручну. Правда, крижана шуба не наростає такої товщини, як в старих апаратах.

Ряд холодильників розроблені з крапельним охолодженням в основному відсіку і No Frost в морозильному. Подібні моделі виробляють під брендами Liebherr, Indesit, Bosh, Beko, AEG та ін.

Варіант з Ноу Фрост в обох камерах вважається самим передовим. Такі моделі випускають фірми Hitachi, LG, Samsung, Atlant, Indesit, Bosh та ін. Холодильники Хітачі єдині, в яких використовується виключно технологія No Frost. У решти брендів зустрічаються холодильники з крапельною або комбінованою системами.

Порівняння різних систем

Важко порадити, якої марки вибрати холодильник. У кожного свої переваги, в різній мірі виражені недоліки. Слід враховувати свої потреби, оцінити можливості і, звичайно, знати особливості холодильників різних систем.

В обслуговуванні апарати обох типів зручні: періодично миють, відключивши від мережі. Ігнорувати операцію не варто: пластик вбирає пролиті рідини, соки фруктів і свіжоприготовлених продуктів. Згодом холодильник, який не миють, набуває характерного запаху. У крапельних моделей може засмітитися дренажна трубка, потрібно прочищення. У техніці No Frost потрапляння сторонніх предметів в канали виключається.

Важливий критерій для покупців, які вирішують, який холодильник краще вибрати, — розподіл холодного повітря всередині секцій. Безперечний лідер — апарати No Frost. Вентилятори ганяють повітря, воно поширюється в камерах майже рівномірно. Різниця температур на верхній і нижній полиці всього 1-2 °, а в крапельних холодильниках вона сягає 4-6 °. Пояснення просте: при відсутності вентиляторів відбувається природне перемішування повітря: тепліше спрямовується догори.

У крапельним холодильнику можна ненавмисно обморозити фрукти або овочі, якщо притулити їх до задньої панелі основного відсіку. У стінці там розміщений випарник, вона найбільш холодна. У холодильнику Ноу Фрост подібне не станеться: конструкція така, що всі внутрішні панелі мають однакову температуру.

Багатьох цікавить, яку марку холодильника вибрати для будинку, в якому нерідко пропадає електрика. Тут виграє крапельним модель. Випарник виходить прямо до продуктів, відсутні повітряні канали, по яких втече холод. Зате холодильник No Frost швидше набирає потрібну температуру після вимушеного відключення.

Деякі господині негативно ставляться до системи No Frost, так як вона висушує продукти при зберіганні. Дійсно, на стінках такого холодильника немає вологи. Повітря, що нагнітається вентиляторами, після контакту з випарником повертається в секції сухим. Є простий вихід — зберігати продукти в контейнерах.

В моделях Hitachi виробники враховують висушування продуктів. Агрегати обладнані ящиками з кришками, в тому числі герметичними. Передбачено спеціальні зручні відсіки для овочів і зелені, в яких створюються оптимальні умови для зберігання: температура і вологість.

У крапельним холодильниках краще зберігається вологість продуктів. Циркуляція повітря природна, в ньому залишаються мікрочастинки води. Але вологі стінки всередині не всі сприймають спокійно.

Якщо збираєтеся вибрати холодильник за параметрами, зверніть увагу на такі характеристики:

 • шумність;
 • енергоспоживання;
 • місткість;
 • габарити.

У кожної моделі вони свої, слід зважувати, чому віддати перевагу, а чим можна пожертвувати.

Радимо придивитися до моделей Hitachi з системою No Frost. Холодильники японської якості недорого продаються в Україні.

Читайте также No frost или капельная система

Оставьте отзыв

Все про HITACHI

Холодильники HITACHI это лучшее качество, проверенное временем и усердной работой инженеров

Hедавние записи
Hitachi
hitachi_net_ua

Топ холодильників Hitachi

Серед різноманіття продукції японської корпорації під брендом Hitachi світову популярність здобули холодильники. Фірма успішно

Читать
Скидка!
49999 грн
Ожидается
36999 грн
39399 грн
Ожидается
34999 грн
Скидка!
59999 грн
Ожидается
Подписывайтесь на скидки и новости от Hitachi

Введите свой элетронный адрес

error: Content is protected !!
Прокрутить наверх

Мы можем перезвонить